UncategorizedKonya Baca Temizleme

Aralık 18, 2020by admin0
https://incebaca.com/wp-content/uploads/2020/03/unnamed.png

Konya Baca Temizleme! Bilinildiği gibi kışın soğuk olan havalarda hepimiz evimizin sıcak olmasını isteriz. Bunun için ise Soba veya Kombi kullanmamız gerekir. Her iki yöntem için de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan en önemli olanı baca temizliğidir. Sadece evlerde değil restoran ve fırın gibi mutfağa sahip olan işletmelerinde bacalarını temiz tutmaları gerekir. Bacalar Karbon Monoksit (CO) gazının dışarıya çıkmasını sağlayan yapılardır.  Bacalar yağ, kurum ve pisliklerin birikmesiyle dönem dönem dolarlar ve çekme özelliklerini bu dolumlar nedeniyle yitirmeye başlarlar. Zehirlenmenin yanı sıra biriken kurum, yağ ve pisliklerin baca kapasitesinden fazla olması durumunda büyük patlamalara bile yol açılabilir. Bu nedenle bacaların belli periyotlar çerçevesinde kontrollü, alanında uzman ve güvenilir kişiler tarafından 6 ayda bir temizlenmesi gerekmektedir.

Baca temizliğinin önemini belki de soba zehirlenmeleri nedeniyle daha iyi anlayabiliriz. Özellikle kışın olmak kaydıyla rüzgarlı havalarda zehirli gazlar bacalardan geri dönebilir, sizin ve ailenizin ciddi sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilecek zehirlenmelere yol açabilir. Bu nedenle bacaların yalıtımlı olması da büyük önem taşır. Yalıtımı olmayan bacalarda sıcak gazın içindeki nem yoğunlaşmaya başlar ve bu da bacaların zamanından daha önce tıkanmasına neden olur. Bu anlatılanlara önem vermeyen vatandaşlarımızdan dolayı her yıl pek çok evde ve işyerinde zehirlenme ve patlamalar meydana gelmektedir. Oluşan zehirlenme ve patlamalar nedeniyle her yıl çoğu vatandaşımız hayatını kaybetmektedir.

Konya Baca Temizleme

Ancak bu konuda endişelerinizi azaltmak Konya baca temizlemenin üstleneceği bir konudur. Konya baca temizliği Konya’da oturan vatandaşlarımızın baca ile ilgili soru işaretlerinin giderilmesinde, bütün sorunlarının çözümlenmesinde ve mağduriyetlerinin düzeltilmesinde size yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Bunun için ise bina yöneticisinin veya bina sahibinin bacalarda biriken yağ, kurum ve pisliklerin temizliği için alanında uzman kişilerle çalışan yetkili firmaya başvuruda bulunması gerekmektedir. Bu başvurular telefon aracılığı ile olabileceği gibi internet kanalları üzerinden de olabilir. Konya baca temizleme sizin, ailenizin ve çalışanlarınızın sağlığı için üst düzey bir çalışma gerçekleştirerek bacalarınızın temizliğini en kısa sürede gerçekleştirme teminatını verir.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *